دیدار جمعی از فعالین با خانواده حسین علی محمدی که به ۱۳ سال حبس محکوم شده است

آذوح: جمعی از فعالین به مناسبت روز تولدحسین علی محمدی(2 مهرماه) که در زندان مرکزی تبریز در حال گذراندن دوران محکومیت نا عادلانه خود از سوی حکومت استعماری فارس می باشد، دیدار نمودند.
گفتنی است، در هفته های اخیر حسین علی محمدی فعال ملی در زندان مرکزی تبریز برای درمان ناراحتی چشمی خود درخواست انتقال دارو از خارج زندان را کرده بود، با گذشت چند هفته از این درخواست مسئولان زندان با کارشکنی مانع از ورود داروهای چشمی وی شده و روند درمان بیماری چشمی این فعال هویت طلب را با مشکل مواجه ساخته اند.
حسین علی محمدی از ناراحتی چشمی رنج می برد و به دلیل مشکل در قرینه چشم می بایست از عینک «یو وی» و قطره های چشم استفاده نماید. با این حال مسئولان زندان با گذشت چند هفته از درخواست وی گفته اند که درخواست انتقال دارو را «گم» کرده اند.
خاطر نشان کنیم، حسین علی محمدی فعال آذربایجانی از سوی شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز به ۱۳ سال زندان محکوم شده است وی هم اکنون در زندان مرکزی تبریز در حال گذراندان دوران محکومیت خود می باشد.
حمید باقرپور ریاست شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز حسین علی محمدی را به همراه طه کرمانی را به اتهام «توهین به مقدسات اسلامی» و «تحریق اموال عمومی به قصد مقابله با حکومت اسلامی»، به ۱۰ سال حبس در مرحله بدوی محکوم کرده بود.
ایشان پیش‌تر نیز به «اتهام تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری»، به دلیل نشر مطالبی در نشریه «سوسما» و وبلاگ «سوسوزگول»، از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز، به ٣ سال حبس محکوم شده بودند که در دادگاه تجدید نظر نیز عیناً تأیید شد.
حسین علی محمدی و طه کرمانی در حالی هر کدام مجموعاً به ۱۳ سال حبس محکوم شده‌اند که استناد دادگاه در خصوص اسنادِ دال بر محکومیت اتهامات انتسابی، اعترافات مربوط به دوران بازجویی قید شده است و دادگاه زیر عنوان این‌که دلایل متهمین نافی گزارش اداره کل اطلاعات تبریز نبوده ایشان را مجرم شناخته است.
این در حالی است که کرمانی و علی‌محمدی در جلسه دادگاه هر دو ضمن رد اتهامات وارده خبر از اعمال شکنجه روحی، روانی و جسمی در بازداشتگاه انفرادی اداره اطلاعات در دوران بازجویی داده و خواستار رسیدگی قضایی و انجام تحقیق و تفحص از وضعیت بازداشتگاه و روال بازجویی اداره مذکور شده بودند.
حسین علی محمدی و طه کرمانی روز ۱۳آبان۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و پس از نزدیک به ۶ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.
در روزهای بازداشت این فعالان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز اخباری مبنی بر «شکنجه شدید» ایشان در برخی از رسانه ها منتشر شد.
پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از یک روز بازداشت به قید وثیقه ملکی آزاد شد.
در آن زمان ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه سهند تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آزربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn