سعیدی در مجلس تذکر داد: رئیس جمهور وضعیت نابسامان، دریاچه ارومیه را به ورطه فراموشی سپرده است

آذوح: یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به ضرورت رسیدگی به وضعیت نابسامان دریاچه ارومیه تذکر داد.
به گزارش نصر، محمداسماعیل سعیدی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: رئیس جمهور وضعیت نابسامان، دریاچه ارومیه را به ورطه فراموشی سپرده است، لذا با توجه به حساسیت مردم ضروری است تا دریاچه ارومیه مورد توجه واقع شود.
وی همچنین در خصوص عدم پرداخت به موقع پول خرید گندم به کشاورزان استان آذربایجان شرقی به وزیر جهاد کشاورزی نیز تذکر داد. سعیدی با اشاره به لزوم جبران سریع خسارت های وارد آمده سیل اخیربه روستاییان آذرشهر اظهار کرد: از وزارت کشورتقاضا می‌شود تا در جبران خسارات سیل اخیر اقدامات لازم را مبذول فرماید.
نماینده مردم تبریز درمجلس خطاب به رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی باید در ایجاد نمایشگاه های صنایع دستی در کلان شهرها به ویژه تبریزاهتمام بورزد، همچنین در این زمینه با سایر دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشد.
وی در خصوص لزوم احیای صنایع دستی و به ویژه فرش ایرانی خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: فرش ایرانی و مرکز ملی فرش باید به صنایع دستی بازگردد و ادغام این دو مجموعه باید در دستور قرار گیرد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین در تذکری به وزیر راه و شهرسازی در رابطه با حل مشکل طرح هادی روستایی،افزود: بنیاد مسکن انقلاب با تاخیر بسیار اقدامات مربوط به توسعه هادی روستایی را انجام می دهد، از این رو انتظار می رود تا وزارت راه و شهرسازی در این زمینه و همچنین احداث پل های ارتباطی روستاییان اقدامات لازم را انجام دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn