دهها تن از فعالان تورک آزربایجانی در ایلخچی دستگیر شدند

آذوح: دهها فعال سیاسی آزربایجانی که عازم دریاچه اورمیه شده بودند بازداشت شده اند
به گزارش واحد رصد اخبار اؤیرنجی سسی، روز جمعه تعدادی از فعالان مدنی و محیط زیستی که از شهرهای مرند و تبریز عازم دریاچه اورمیه بوده اندحوالی ساعت ۷صبح در شهر ایلخچی با یورش مامواران امنیتی مواجه شده و ده ها تن بازداشت و به اداره اطلاعات نیروی انتظامی شهر سهند  انتقال داده شده اند.
گفتنی است فعالان مدنی آزربایجانی در صدد ایجاد حرکت های نمایشی با برگزاری  میتینگ، اعتراض خود را به بی توجهی مسئولان و نمایندگان مجلس که داعیه دلسوزی برای آذربایجان را دارند به نمایش و دید همگان گذاشته خواهند بودکه با مداخله ماموران امنیتی مواجه شدند.
افزودنی است درمیان اسامی دستگیر شدگان آیدین شفیعی و آتیلا منوچهری نیز به چشم می خوردو بر اساس خبرهای تایید شده مینی بوس این فعالین نیز توقیف شده است.
پیش تر فعالان مدنی آزربایجان در اقصی نقاط ازربایجان با ایجاد کمپین های سطل نمک وسایر حرکت های مدنی اعتراضات خود را نسبت به عدم عملی شدن وعده های اتنخابی آقای حسن روحانی که با شعارهای پرحرات رای اکثریت آزربایجانی ها را جلب نمودنشان داده اند.
شایان ذکر است که ۹۰درصد دریاچه ارومیه خشک شده و کارشناسان از عواقب زیست محیطی این دریاچه که با کوتاه ترین طوفان های نمکی باعث ایجاد بیماری های تنفسی و ریوی خواهد شد هشدار داده اند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn