احضار میثم جولانی از سوی دادسرای اردبیل

آذوح: میثم جولانی، فعال ملی-مدنی آزربایجان جنوبی از سوی شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل احضار گردیده است.
به گزارش آذوح بنا بر احضاریه‌ ارسالی به میثم جولانی ، این فعال تورک باید در تاریخ ۳۱شهریور جاری در بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل حاضر شود. دلیل احضار این فعال ملی-مدنی آزربایجان جنوبی رسیدگی به اتهام وی مبنی بر -اخلال در نظم عمومی- اعلام شده است. پیش‌بینی می‌شود که این احضار در خصوص اتفاقات بعد از مسابقه فوتبال میان تیم‌های شهرداری اردبیل و گیتی پسند باشد که طی آن طرفداران تیم شهرداری اردبیل در خیابان‌های این شهر به سر دادن شعارهای ملی آزربایجان پرداخته بودند. احتمال این نیز وجود دارد که دلیل احضار این فعال مدنی به پرونده برگزاری مراسم روز جهانی زبان مادری در اهر در سال ۱۳۹۲مرتبط باشد. میثم جولانی از بازداشت شدگان مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲بود که مدتی نیز در زندان اهر به سر برده است.
لازم به ذکر است که این فعال ملی-مدنی آزربایجان جنوبی در سال ۹۲در حین بازداشت و بعد از حبس در اهر از سوی ماموران امنیتی ایران مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود. گفتنی است که میثم جولانی پیش از آن نیز در مهرماه ۱۳۹۲در شهر تبریز و قبل از یکی از بازی‌های تیم فوتبال تراختور آزربایجان در ورودی ورزشگاه سهند بازداشت شده بود.
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn