تبرئه فعال ترک آذربایجان، آتیلا سیفی در مرحله تجدیدنظر

آذوح: آتیلا سیفی (موسی) فعال مدنی شهر میاندوآب، درمرحله تجدیدنظر از حکم شش ماه حبس تبرئه شد.
به گزاری خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی طی حکمی تصمیم نهائی خود را در ارتباط با پرونده آتیلا (موسی) سیفی اعلام و ضمن نقض رای بدوی، حکم برائت این فعال مدنی را از اتهام انتسابی صادر کرد.
بر طبق حکم و تصمیمی نهائی صادره توسط شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، هیچ کدام از مواد کشفی و استدلالات دادگاه بدوی دلایل کافی بر توجه اتهام تبلیغ علیه نظام را علیه متهم ارائه نکرده است و بنابراین این شعبه آتیلا سیفی را از تمامی اتهامات وارده تبرئه کرد.
آتیلا سیفی که بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت شده است، در اخرین مورد دهم اسفند سال گذشته از سوی ماموران امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی در اداره اماکن این شهر با قرار کفالت آزاد شد، اتهام وی در زمان بازداشت «فعالیت قوم گرایانه» و  «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده و وسایل شخصی از جمله لپتاپ و کتاب های وی نیز ضبط شده بود.
پس از چند روز از این بازداشت و هنگامی که آتیلا سیفی برای دریافت وسایل خود مراجعه می کند با مخالفت دادستان با حکم منع تعقیب خود مواجه شده و بازداشت می شود که پس از چهار ساعت بازداشت و با قرار وثیقه ۱۵ میلیون تومانی، سرانجام این فعال مدنی آزاد می گردد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn