دو زندانی در زنجان در برابر دیدگان مردم اعدام شدند

آذوح: دو متهم به «تجاوز به عنف» صبح امروز، سه‌شنبه ۲۷ مردادماه / ۱۸ اوت در ملاء عام، در شهر زنجان اعدام شدند.
به‌گزارش هرانا، خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اعدام‌شدگان به آدم‌ربایی و «تجاوز به عنف» و همچنین ارتکاب قتل عمد متهم شده بودند.
عنف در لغت به معنی خشونت و زور است. منظور از اصطلاح تجاوز به عنف، انجام نزدیکی جنسی بدون رضایت و با استفاده از زور و خشونت است.
حجت‌الاسلام حسن مظفری، دادستان عمومی و انقلاب زنجان در توضیح اعدام این افراد گفت به دنبال مفقود شدن پسربچه‌ای ۹ ساله در روستای مهرآباد از توابع زنجان در آذرماه سال ۹۳ جسد او از ساختمان متروکه و مخروبه‌ متعلق به پدر یکی از محکومان کشف می‌شود. او افزود: «از متهمان احتمالی تحقیقات لازم به عمل آمد که نهایتاً دو محکوم علیه پرونده به ارتکاب جرم خود مبنی بر آدم‌ربایی و تجاوز به عنف و نهایتاً ارتکاب قتل عمد از سوی یکی از مجرمان اعتراف کردند
به گفته حسن مظفری قضات دادگاه کیفری یک استان زنجان و نیز قضات شعبه یازدهم دیوان عالی کشور «حکم شرعی و قانونی مبنی بر اعدام با چوبه دار محکومان» را صادر کردند.
شمار اعدام‌ها در ایران در چند ماه گذشته به‌طور چشم‌گیری افزایش داشته است. سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای که یکم مرداد منتشر کرد تعداد افراد اعدام شده در شش ماه نخست سال ۲۰۱۵ در ایران را ۶۹۴ تن اعلام کرده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn