جزئیات جدید از انفجار عمدی در اورمیه؛ اعتراف به ۲ قتل در گذشته

آذوح: رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از کشفیات جدید در پرونده انفجار عمدی در ارومیه خبر داد و گفت: متهم به 2 فقره قتل دیگر نیز اعتراف کرده و شائبه و احتمال اختلالات روانی وی نیز در این پرونده مطرح است.
به گزارش دورنانیوز، «توکل حیدری» در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده انفجار پنجشنبه گذشته در شهر اورمیه مرکز آذربایجان غربی، اظهار کرد: بیست و دوم مرداد ماه امسال انفجاری به دلیل پرتاب نارنجک به یک کتابفروشی در اورمیه اتفاق افتاد که یک کشته و چهار زخمی به همراه داشت.
وی تصریح کرد: عامل این انفجار صاحب مغازه همجوار بود که به دلیل اختلافات ملکی پرونده‌ای در دادگستری دارد که این پرونده به کارشناسی ارسال شده است.
حیدری تصریح کرد: در این حادثه پدر خانواده که صاحب ملک بود کشته شده و چهار پسر وی مجروح شدند. مجروحین که به فرد مورد نظر مظنون بودند آدرس وی را دادند و مظنون نیز در مراحل اولیه به جرم خود اقرار کرد و از قصد قبلی خود برای این کار خبرداد.
رئیس دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: متهم پیش از این نیز با قصد قبلی اقدام به این کار کرده بود که به دلیل حضور یک فرد غریبه از انجام کار پشیمان می‌شود؛ اما در روز حادثه افراد مورد نظر در مغازه بودند و وی با پرتاب مواد منفجره اقدام به منفجر کردن مغازه مذکور کرده است.
حیدری تصریح کرد: در این موضوع پرونده تشکیل شده و تحقیقات اولیه انجام گرفته است و متهم اقرار به قصد قتل هر پنج نفر را داشته و انگیزه این اقدام را اختلافات ملکی عنوان کرده است.
وی با اشاره به اصرار متهم برای علنی برگزار شدن دادگاه گفت: وی خواسته تا دادگاهش علنی باشد و گفته که حرف‌های زیادی در این رابطه در دادگاه خواهد گفت.
رئیس دادگستری آذربایجان غربی افزود: متهم به ۲ فقره قتل دیگر نیز اعتراف کرده و شائبه و احتمال ضعیف اختلالات روانی وی نیز در این پرونده مطرح است.
حیدری با بیان اینکه سوابق کیفری این فرد درحال استعلام است، خاطرنشان کرد: با توجه به سن بالای این فرد که متولد ۱۳۱۷ است احتمال اختلالات روانی و  معرفی وی به پزشکی قانونی وجود دارد
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn