اصرار دستگاه قضایی بر اعدام یک جوان ترک آذربایجانی

آذوح: حسام الدین فرضی زاده نویسنده مشکین شهری، طبق حکم صادره از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری مشکین شهر، به اتهام «توهین به مقدسات اسلامی»، «تبلیغ عقاید ضاله» و «ارتداد» در اسفندماه سال ۹۳ به ۷سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و اعدام محکوم شد.
حسام الدین فرضی زاده نویسنده کتاب «از اسلام تا اسلام» می باشد که گفته می‌شود این کتاب در مصر و کانادا با مقدمه «شیخ عثمان المراکشی» چاپ شده است.
برادر حسام الدین فرضی زاده در گفتگو با «خبرگزاری صدای مسیحیان ایران» گفته بود: «برادرم در حدود شش ماه پیش، به اتهام نوشتن کتاب «از اسلام تا اسلام» توسط سازمان اطلاعات امنیت کشور بازداشت و به زندان مشکین شهر منتقل شد و پس از چندین جلسه دادگاه، به اعدام محکوم شد
بعد از اینکه پزشکی قانونی در گزارش معاینه از حسام الدین وی را مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی «نوعی بیماری اطباقی» اعلام کرده دادگاه این نویسنده مشکین شهری را به اتهام «انکار امام زمان» و «توهین به مقدسات اسلامی» به اعدام محکوم کرده است.
چندی قبل خبرهایی مبنی بر اجرای اعدام حسام الدین در برخی سایت‌ها منتشر شده بود که تکذیب شد.
طبق این گزارش حسام الدین فرضی زاده دارای مقالات ISI در رشته فیزیک می‌باشد و همچنین دعوتنامه‌ای از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است. وی دوران تحصیل خود را با نمرات عالی گذرانده است که اخیرا با نوشتن کتابی در مورد اسلام و نشر عقاید خود محکوم به اعدام شده است. وی در دفاعیه خود در دادگاه مشکین شهر اظهار داشته که: «اتهامات را قبول ندارم زیرا هدف بنده از نوشتن کتاب ارائه نظر خود جهت نقد از طرف سایرین بود و مطالبی که بنده در کتاب مذکور نوشته ام همگی مطالبی مستند است که اینجانب گردآوری نمودم و سپس جهت نشر در فضای علمی اقدام به نشر آن نمودم تا تبادل فکر بنمایم
گفته می‌شود دادستان پرونده این جوان دگراندیش آزربایجانی به وی لقب «سلمان رشدی» داده است. وی تا کنون از سوی افراد ناشناس مورد ضرب و شتم، نهدید و حمله با چاقو قرار گرفته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn