آذربایجان‌شرقی: مرگ 237 نفر در تصادفات 4 ماه نخست سال‌/ افزایش تصادفات منجر به فوت

آذوح: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از کشته شدن ۲۳۷ نفر در چهار ماه نخست امسال در تصادفات استان خبر داد.
به گزارش فارس، بهرام صمدی‌راد در دومین جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان آذربایجان شرقی در سال ۹۴ با اشاره به گزارش آخرین تلفات رانندگی از ۲۳۷ مورد فوتی در ۴ ماهه سال‌جاری خبر داد.
محصولات ایران خودرو رکورد دار متوفیان در تصادفات
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی به نوع وسیله نقلیه مورد استفاده متوفیان اشاره کرد و گفت: تولیدات ایران خودرو بیشتر از سایپا متوفیان را به خود اختصاص داده و در مجموع ۵۲ درصد متوفیان متعلق به سواری‌ها است.
وی با اشاره به آمار تصادفات درون شهری در مقایسه با سه ماهه سال گذشته گفت: کاهش ۴ درصدی در درون شهری و ۱۲ درصد کاهش برون شهری را داشته‌ایم.
وی با اشاره به آمار تحلیلی فوتی‌های تصادفات آذربایجان‌شرقی گفت: تحلیل‌های ۴ ماهه هنوز مشخص نشده و در زمینه تحلیلی آمار سه ماهه ارائه می‌شود.
افزایش تصادفات منجر به فوت
در همین حال محسن حسن‌خانی فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از افزایش تصادفات منجر به فوت در چهار ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: باید به بحث تصادفات به عنوان یک پروژه ویژه نگاه کنیم که در غیر اینصورت وضعیت به مراتب بدتر خواهد شد.
محسن حسن‌خانی در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان پیشین و جدید پلیس راه آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: یکی از دشوارترین و پراسترس‌ترین ماموریت‌های نیروی انتظامی متوجه پلیس راه و پلیس راهوار است که هر دم باید منتظر اخبار ناراحت‌کننده‌ای از کشته و مصدوم شدن شماری از هموطنان باشند.
وی افزود: مولفههای مختلف تاثیرگذار در تصادفات شهری و جاده‌ای همواره رو به افزایش است؛ با این حال شاهد کاهش آمار تلفات تصادفات در سطح کشور هستیم که نشان‌دهنده تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل پلیس راه کشور است.
حسن‌خانی گفت: چند هفته پیش در تصادفی چند نفر جان خود را از دست دادند که اگرچه عامل انسانی علت تصادف گزارش شد اما اگر خودرو استانداردهای لازم را دارا بود این خانواده جان خود را از دست نمی‌دادند.
وی یادآور شد: برای کاهش آمار تلفات تصادفات تنها پلیس راه مسئولیت ندارد بلکه همه مردم از رانندگان گرفته تا تولیدکنندگان خودرو باید احساس مسئولیت کنند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn