پزشکان اردبیل در اعتراض به قتل همکار خود اعتصاب می‌کنند

آذوح: پزشکان اردبیل به دنبال قتل یکی از همکاران خود در این شهر مطب‌های خود را روز شنبه (سوم مرداد) تعطیل خواهند کرد. هویت متهم به قتل از سوی دادستان اردبیل اعلام شده است. وزیر بهداشت در پی این حادثه به اردبیل سفر کرده است.
اصغر پیرزاده، پزشکی که فوق تخصص خون و سرطان بود، روز پنجشنبه اول مرداد/۲۳ ژوئیه در یک خانه مسکونی به دست جوانی ۲۳ ساله کشته شد.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل این خبر را تایید کرده و به خبرگزاری فارس گفته است: «مسئله قتل پزشک اردبیلی مربوط به رابطه پزشک و بیمار نیست بلکه قاتل دانشجوی پسر ۲۳ ساله‌ای است که به خاطر ارتباط نزدیک با این پزشک، او را به منزلش دعوت کرده بود
پیش از این بسیاری از سایت‌های داخل ایران اعلام کرده بودند که پزشک اردبیلی به خاطر معالجه بیمارش به منزل این فرد رفته بوده و به قتل رسیده است.
ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اعلام کرده است: «بین این دانشجوی پسر و پزشک سرطان‌شناس اردبیلی ارتباط دوستانه‌ای برقرار بوده است اما در مورد اینکه در صبح روز پنجشنبه (اول مرداد/۲۳ ژوئیه) در مراجعه این پزشک به منزل این پسر دانشجو چه اتفاقاتی رخ داده باید مورد بررسی قرار گیرد
اخبار پرتناقضی از زمان وقوع این حادثه در شبکه‌های مجازی منتشر شد. همچنین گفته شده که پزشک اردبیلی به دست یکی از بستگان بیماری که برای معالجه او رفته بود، به قتل رسیده است یا این که سن متهم به قتل ۱۵ سال بوده است.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به همین اخبار اعلام کرده است: «مردم نباید به شایعاتی که در شبکه‌های مجازی منتشر شده است، توجه کنند چرا که این اتفاق ناگوار به دنبال رابطه دوستانه دانشجو و پزشک اتفاق افتاده و معلوم نیست هنوز علت این حادثه چه بوده است
از سوی دیگر برخی از سایت‌های محلی اعلام کرده‌اند: «پزشکان اردبیلی به دنبال قتل اصغر پیرزاده، فوق تخصص خون و سرطان در روز شنبه (سوم مرداد/ ۲۵ ژوئیه) دست به اعتصاب زده و مطب‌های خود را باز نخواهند کرد
همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از سفر حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اردبیل در پی قتل این پزشک متخصص اردبیلی خبر داده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این‌باره گفته است: «با اعلام خبر قتل این پزشک متخصص، وزیر بهداشت با ابراز تاسف شدید از بروز چنین حادثه‌ای اعلام کرده که به همین دلیل به اردبیل سفر خواهد کرد تا علاوه بر ابراز تسلیت به خانواده و جامعه پزشکان استان، موضوع را از نزدیک مورد رسیدگی قرار دهد.»
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn